Jak správně pověsit obraz na stěnu?


Pověšení obrazu na stěnu není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pokud chcete, aby váš obraz vynikl a byl bezpečně uchycen, musíte dodržet několik základních pravidel. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Výběr místa na stěně

Nejdůležitější je zvolit správné místo na stěně. Obraz by měl být umístěn v oční úrovni, tedy asi 150 cm od podlahy. Pokud máte v místnosti nábytek, jako například pohovku nebo stůl, můžete obraz umístit nad něj. Pokud máte v místnosti více obrazů, můžete je umístit do skupin nebo vytvořit galerii.

Výběr závěsného systému

Pro správné pověšení obrazu je důležité zvolit správný závěsný systém. Existuje mnoho typů závěsných systémů, které se liší podle velikosti a váhy obrazu. Pokud máte těžký obraz, musíte zvolit závěsný systém, který ho bezpečně uchytí. Pokud si nejste jisti, jaký závěsný systém zvolit, poraďte se s odborníkem.

Příprava stěny

Než začnete obraz pověšovat, musíte připravit stěnu. Pokud máte malý obraz, můžete ho pověsit na hřebík. Pokud máte větší obraz, musíte použít vruty a závěsný systém. Před vrtáním otvorů si musíte být jisti, že v místě, kde chcete obraz pověsit, není žádná elektroinstalace nebo vodovodní potrubí. Pokud si nejste jisti, zavolejte si odborníka.

Pověšení obrazu

Pokud máte vše připravené, můžete začít obraz pověšovat. Pokud používáte závěsný systém, musíte ho nejprve připevnit k obrazu. Poté musíte na stěnu naměřit správnou výšku a vzdálenost od okolních předmětů. Poté musíte na stěnu umístit závěsný systém a obraz na něj pověsit. Pokud používáte hřebík, musíte ho nejprve zapíchnout do stěny a poté na něj pověsit obraz.

Závěr

Pověšení obrazu na stěnu není tak složité, jak by se mohlo zdát. Pokud dodržíte základní pravidla, váš obraz bude bezpečně uchycen a bude vynikat. Pokud si nejste jisti, jaký závěsný systém zvolit, poraďte se s odborníkem. A pokud potřebujete koupit nový obraz, navštivte náš web gastrohit.cz.